Gwarantujemy bezpieczeństwo i spokój

W realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem IT, bez względu na ich skalę i zakres, profesjonalnie doradzamy oraz odpowiadamy na potrzeby Klienta

 

Bezpieczeństwo

Współczesne ataki sieciowe stają się coraz bardziej dotkliwe i trudne do wykrycia. Powszechność urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu dodatkowo utrudnia kontrolę i ochronę zasobów firmowych przed cyfrowymi zagrożeniami.

Atende ma bogate doświadczenie w tworzeniu i utrzymaniu rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Razem z naszymi klientami poszukujemy optymalnego kompromisu pomiędzy minimalizacją ryzyka wynikającego z korzystania z sieci komputerowych a maksymalizacją wydajności pracy. Systemy te mogą być dodatkowo wyposażane w oprogramowanie do analizy zagrożeń na podstawie informacji zbieranych z poszczególnych urządzeń.

Skontaktuj się z nami jeśli poszukujesz

  • zapory ogniowej (ang. firewall)
  • systemu zabezpieczeń przed atakami typu DDoS - autorski system redGuardian
  • systemu zabezpieczeń przed intruzami (ang. IPS — Intrusion Prevention Systems)
  • systemów antywirusowych i antyspamowych
  • systemów ochrony przed dostępem do niepożądanych treści webowych
  • oprogramowania do analizy zagrożeń

redGuardian – antyDDoS

Ataki DDoS zawsze były trudniejsze do odparcia niż inne rodzaje ataków, dzisiaj stają się coraz intensywniejsze. Atende Software oferuje w chmurze usługę redGuardian.

Dzięki globalnej sieci centrów filtrowania działających w oparciu o autorskie oprogramowanie, redGuardian zatrzymuje atak możliwie blisko jego źródła. Koszt usługi nie jest uzależniony od liczby i wielkości ataków. Abonament pobierany jest tylko za gwarantowaną przepustowość łącza dla przefiltrowanego ruchu.

Ochrona infrastruktury krytycznej

Ataki na systemy teleinformatyczne są obecnie coraz częściej spotykanym narzędziem konfliktów zbrojnych i działalności terrorystycznej.

Dlatego zapewnienie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej jest jednym z priorytetów administracji publicznej, a poprawne funkcjonowanie tych systemów oraz ich wiarygodność są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa kraju. Atende Software oferuje dedykowaną usługę, która zapewni:

  • bieżące monitorowanie podatności w oprogramowaniu
  • zbieranie informacji o zagrożeniach
  • monitorowanie zgodności z polityką bezpieczeństwa
  • szybką i sprawną obsługę incydentów komputerowych
Zdjęcie

Cisco Cloud Web Security

Współczesne ataki sieciowe stają się coraz bardziej dotkliwe i trudne do wykrycia. Powszechność urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu dodatkowo utrudnia kontrolę i ochronę zasobów firmowych przed cyfrowymi zagrożeniami. Wychodząc na przeciw tym wyzwaniom, Atende oferuje Cisco Cloud Web Security: usługę cloudową, która gwarantuje bezpieczeństwo biznesu w dobie coraz częstszych cyberataków.

Pobierz

Wyspecjalizowana spółka z Grupy Atende

Atende Software skupia się na rozwoju światowej klasy, innowacyjnej technologii, m.in. z zakresu bezpieczeństwa. Oferuje rozwiązania przeciwko atakom typu DDoS oraz w zakresie ochrony infrastruktury krytycznej.

Dowiedz się więcej
 
Andrzej Chromiński
Architekt Rozwiązań IT w Atende S.A.

Wypowiedź eksperta Atende

Dzięki oferowanym przez nas nowoczesnym rozwiązaniom Next Generation Firewall, możliwe jest uwidacznianie ruchu na brzegu sieci, co ułatwia wykrywanie oraz blokowanie licznych ataków kierowanych do sieci klienta. Rozwiązania te są w stanie rozszyfrować ruch i w odpowiednim czasie go zablokować, bez uszczerbku dla działania systemów organizacji.

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!