25 lat doświadczenia w integracji sieciowej

Atende jest wiodącym integratorem sieci i systemów IT w Polsce

 

Integracja sieci i systemów IT

Na początku lat 90. nasi inżynierowie z sukcesem podłączyli pierwsze polskie firmy do Internetu. Zawsze podejmowali najpoważniejsze wyzwania technologiczne, służące realizacji potrzeb biznesowych.

Mamy wyjątkowe doświadczenie w budowie sieci korporacyjnych i operatorskich, systemów bezpieczeństwa, a także we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań jednolitej komunikacji (Unified Communications). Obecnie należymy do wiodących integratorów sieci i systemów IT w Polsce. Projektując i budując infrastrukturę sieciową dla klienta dobieramy rozwiązania w taki sposób, by zagwarantować najwyższą możliwą wydajność, niezawodność i bezpieczną komunikację.

Co robimy?

Zdjęcie

LAN/WAN

projektujemy, wdrażamy i utrzymujemy infrastrukturę sieci LAN/WAN

Zdjęcie

WLAN

Projektujemy nowoczesne, skalowalne i niezawodne sieci WLAN

Zdjęcie

Bezpieczeństwo

Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa sieci oraz optymalne zarządzanie

Zdjęcie

Audyt

Przeprowadzamy audyt infrastruktury, który usprawni przygotowania migracji lub nowych wdrożeń, pomoże zoptymalizować wykorzystanie infrastruktury i realizację zadań biznesowych

Vblock: pierwsze tak duże wdrożenie w Polsce

Spółka Atende dostarczyła systemy Vblock dla dwóch lokalizacji centrów przetwarzania resortu obrony narodowej. Było to pierwsze w Polsce wdrożenie tego rozwiązania na tak dużą skalę.

Systemy Vblock od VCE to zaprojektowana i przetestowana architektura wysokiej dostępności środowiska wirtualnego w ramach nowej generacji centrów danych opartych o konwergentną infrastrukturę. Integrując najlepsze w swojej klasie technologie obliczeniowe, sieciowe i pamięć masową od liderów branży (Cisco, EMC i VMware), systemy Vblock upraszczają wszystkie aspekty IT. Zapewniają dynamiczną pulę zasobów, które mogą być inteligentnie zarządzane, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom czy możliwościom biznesowym.

Zdjęcie

Cisco Meraki Cloud Managed Networking

Platforma Cisco Meraki Cloud Managed Networking, wdrożona, monitorowana i serwisowana przez inżynierów Atende pozwala na wygodne i płynne zarządzanie siecią WiFi, rozwiązując problemy biznesu oraz obniżając koszty utrzymania.

Pobierz
Zdjęcie

Cisco Energy Management Cloud

Rosnące koszty energii stanowią coraz większy udział w wydatkach firmy. Aby znaleźć właściwe rozwiązanie, potrzebujemy informacji gdzie zużywamy najwięcej prądu. Oferowany przez Atende Cisco Energy Management Cloud to prosty w obsłudze, a jednocześnie bardzo zaawansowany system do zarządzania poborem energii zarówno w centrach danych, jak i biurach.

Pobierz
Case study OST 112

Zbudowaliśmy Ogólnopolską Sieć Teleinformatyczną na potrzeby obsługi numeru alarmowego 112 (OST 112). To największy projekt teleinformatyczny dla sektora publicznego, zrealizowany o czasie i w założonym budżecie. Stworzona została nowoczesna, wielousługowa sieć klasy operatorskiej, zdolna do przesyłania danych, głosu i obrazu, łącząca ponad 900 lokalizacji.

Otwórz

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszych rozwiązaniach?

Skontaktuj się z ekspertem Atende!